Футбол

Степаненко легенда, Ярмоленко бомбардир, осічка Динамо, перемога Полісся

ФК Динамо

Тур розтягнувся на чотири дні. Почався у суботу, а завершився у вівторок. У центральному поєдинку туру «Шахтар» переміг «Рух». А ось найближчі переслідувачі чемпіонів країни – «Динамо» та «Кривбас» – оступилися. Кияни поділили очки з ЛНЗ, а підопічні Вернидуба зіграли внічию з «Ворсклою». Не виграв і «Дніпро-1»: команда Максимова зіграла внічию з «Зорею».

«Полісся» нарешті здобуло першу перемогу у весняній частині чемпіонату. А ось «Металіст 1925» навесні поки що без перемог.

Розгром туру

У лобовому матчі за виживання у Рівному зустрілися «Верес» та «Оболонь». Київська команда відома своєю непоступливістю та колючістю, але не цього разу. Тому що на цей раз «пивовари» програли без шансів. Насамперед тому, що дуже непогано зіграв «Верес». Команда Шандрука спромоглася відразу на три сухі м'ячі. І після цієї впевненої перемоги випередила в турнірній таблиці «Оболонь».

Голи туру

Красивим м'ячем порадував уболівальників «Вереса» півзахисник «народної команди» Яго Сікейра. За чотири хвилини до закінчення основного часу поєдинку бразильцеві вдався відмінний удар з лінії штрафного майданчика у ліву від голкіпера «дев'ятку». Без найменших шансів для Кичака.

Справжній шедевр «намалював» і форвард «Металіста 1925» Борячук у матчі проти «Колоса». У дебюті другого тайму Андрію вдався сильний і точний удар метрів із 25 у верхній кут воріт. І в цьому випадку голкіпер був безсилий.

Безсилим виявився і воротар «Шахтаря» Різник у моменті, коли в його ворота забивав форвард «Руха» Таллес. Бразильцеві вдався філігранний удар з кута штрафного майданчику в дальню «дев'ятку».

Смуток туру

Після матчу проти «Олександрії» головний тренер «Чорноморця» Роман Григорчук подякував своїм підопічним за гру. І відчитав уболівальників своєї команди: «Мені це трохи наболіло. Я сьогодні розчарований нашими вболівальниками на стадіоні, зізнаюся. Сьогодні був той момент, коли нам як ніколи була потрібна їхня підтримка, а не їхня, блін, критика. Тож я жахливо цим моментом засмучений».

Респект туру

Перед матчем проти «Металіста 1925», який відбувся у Ковалівці, футболісти «Колоса» віддали честь супернику, який представляв Харків. Вони вийшли на двобій із національним прапором, на якому було написано «Харків – місто герой!».

ФК Колос

Антирекорд туру

«Металіст 1925» пробив чергове дно. Після нічиєї з «Колосом» серія без перемог харківської команди досягла 11 матчів. Новий антирекорд «25-х». Далі ще буде?

Матч туру

На «Арені Львів» зустрілися лідер та команда, яка не визнає авторитетів: «Шахтар» проти «Руха». Чинний чемпіон дуже активно розпочав матч. І до 16 хвилини вже вів у два м'ячі. Обидва на рахунку Бондаренка. Але нинішній «Шахтар» – команда дуже непередбачувана. Мабуть, донеччани вирішили, що 2:0 – це вже перемога, і зменшили оберти. Але «Рух» білий прапор не викинув. І Таллес чудовим ударом скоротив розрив у рахунку. Але на більше номінальних гостей не вистачило. У середині другого тайму Зубков влучним ударом зняв усі питання про переможця матчу.

Ювіляр туру

Матч проти «Руха» став по-справжньому знаковим для півзахисника «Шахтаря» Тараса Степаненка. Капітан «гірників» провів 500 поєдинок у кар'єрі (з урахуванням усіх турнірів). Справжня легенда вітчизняного футболу.

Дублі туру

Відразу два дублі було зафіксовано у матчі «Минай» – «Полісся». По два м'ячі забили форварди кожної з команд – Луїфер за житомирську, Устименко – за закарпатську. Переможцем негласного змагання можна вважати нападника «Полісся», бо його команда нарешті здобула перемогу. За житомирян забивав ще Мустафаєв. Це перша перемога «Полісся» з листопаду минулого року.

Сенсація туру

«Динамо» – єдина команда у нинішньому чемпіонаті, яка намагається нав'язати «Шахтарю» боротьбу за чемпіонство. Тоді як ЛНЗ – справжній середняк. Проте здобути чергові три очки у грі проти середняка киянам не вдалося. Вони першими забили гол, але потім чомусь віддали ініціативу супернику. І суперник їх покарав. Незважаючи на те, що в запасі підопічні Шовковського мали цілий тайм, вичавити з нього максимум «біло-синім» не вдалося. Матч так і завершився результативною нічиєю.

Цифра туру

Півзахисник «Динамо» Ярмоленко демонструє непогану форму після того, як відновився після складної травми. У грі проти ЛНЗ Андрій відзначився забитим м'ячем. Тепер на його рахунку вже 105 голів у чемпіонатах країни. В історичній суперечці бомбардирів динамівський капітан ділить четверте місце з колишнім форвардом «Шахтаря» та «Дніпра» Андрієм Воробеєм.

ФК Динамо

Помилка туру

Футболісти ЛНЗ у грі проти «Динамо» відігралися завдяки фатальній помилці голкіпера «біло-синіх» Нещерета. Руслан не зміг зафіксувати м'яч після подачі Рибалки з кутового. Динамівський голкіпер лише переправив футбольний снаряд на дальню штангу, де цим подарунком скористався Саліху.

Одкровення туру

Головний тренер «Кривбаса» Юрій Вернидуб після нічийного поєдинку з «Ворсклою» пояснив, чому його команда не змогла виграти: «Після перерви «Ворскла» грала у п'ять захисників, і, чесно кажучи, я такого не пам'ятаю від них. Усі по лінії м'яча. Вони мали конкретне завдання: вистояти і не пропустити, чого вони й досягли. А ми не забили. Хоча були чудові моменти».

Травма туру

Ключовий півзахисник «Дніпра-1» Піхальонок травмувався у матчі проти «Зорі». Олександра було замінено вже на сьомій хвилині поєдинку. Замість нього на поле вийшов Очеретько. Поки що невідомо, наскільки складною є травма у дніпровського опорника.

СК Дніпро-1

Нічия туру

Цікаве та інтригуюче видовище видали «Дніпро-1» та «Зоря». Поки що чинні віце-чемпіон і бронзовий призер влаштували гольову перестрілку. На початку другого тайму дніпряни швидко забили два м'ячі. Але потім так само швидко луганці рахунок зрівняли. І все це – за 14 хвилин.